Näitused

Vanemuise teatrimajades näeb mitmeid näitusi.

Vanemuise teatri peakunstnik hoolitseb selle eest, et nii suure maja kui ka väikese maja publikugaleriide näitused püsiksid värsked. Nii vahetuvad publikugaleriide näitused paar korda hooajal.

Näitusel võib näha nii Vanemuise teatri töötajate kui ka kutsutud kunstnike ja fotograafide loomingut.

 

Võõrad nurgad

Vanemuise kontserdimaja fuajees on avatud kuni märtsi lõpuni Eve Valperi näitus „Võõrad nurgad“

Näitus „Võõrad nurgad“ segab leitut eri reaalsustest, nagu vaba-õhu-vabakäevisandid, unenäod ja mälupildid; seetõttu ei pruugi vaataja imestada tuttavatelt linnavaadetelt leitavate või hoopis puuduvate objektide üle. Mõte maalida Tartu motiive tõukus neist aastatest, mil nende maalide autor pidi oma tegemisi jagama mitme linna vahel – nii tekkis vaade teisalt ja huvi otsida kodulinna karakterit uuel pilgul ootamatult silma jäänud vaadetest, detailidest ja hetkedest. Üksikud – samuti Tartus valminud – portreed saagu ses kontekstis väikeseks vihjeks eluruumi portreteerimisele samal viisil ja käekirjas nagu inimmodelli jäädvustamine.

Eve Valper on Võrumaal sündinud ja Tartus elav vabakutseline kunstnik. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis viis aastat bioloogiat, seejärel maalikunsti; lõpetas TÜ maaliosakonna 1998. aastal. On tegutsenud kunstnikuna või kujundajana mitmesuguste ettevõtmiste juures, mille hulgas on olnud muusika- ja teatriprojekte, kirjandusega ja ajalooga seotud tegemisi ning üllitisi; hetkel õpib TLÜ-EKA ühisõppekaval kunstiõpetajaks. Kunstnikuna huvitab teda inimese suhe ajaga, nii isikliku ajaloo kui ka minevikuga üldisemalt.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.